Jak se zbavit paniky z létání?

Cestujete?
Létáte?
Máte paniku z létání?
Tak to byste měli přečíst toto.

 

Nejen letní prázdniny jsou spojovány s dovolenými, cestováním, létáním. Přestože aktuálně jsou teploty v České republice více než tropické, přesto spousta lidí cestuje za teplem. Ostatně, kdo mohl v době objednávání své dovolené tušit, že doma bude ještě tepleji než tam, kam plánovali v létě vyjet nebo zaletět. Dovolená, balení, cestování, létání, společný čas strávený se svou rodinou několik dní 24 hodin denně, to je pro mnohé lidi obrovská dávka stresu.

 

Dovolenou bychom si měli užít, zrelaxovat, vydechnut, nabrat síly, ale hodně často je to tak, že potřebujeme nabrat síly po návratu z dovolené. A tím nemyslím jen aklimatizaci na domácí prostředí. Každá změna prostředí může být náročná. Zvyknout si na jiné prostředí, na jiné klima, být se svou rodinou, ponorková nemoc, zabalit, vybalit, naplánovat, předvídat nemožné, co bychom mohli potřebovat, co je třeba zařídit a nakonec se někam dopravit.

 

A co teprve letadlem? Máte paniku z létání? Lety za vysněnou dovolenou doslova v letadle přežíváte? A potom že si na dovolené odpočineme. Samý stres.

Jak se zbavit paniky z létání?

Naše rodinná kamarádka, zvládne úplně všechno. Aspoň mám ten pocit. Obdivuji ji, co všechno je schopna zařídit, jaké výzvy byla schopna zvládnout, ale když přišlo na téma cestování letadlem, nestačila jsem se divit. Takovou reakci jsem u ní ještě nezažila. Pravda je, že ze začátku jsem si myslela, že si ze mě dělá legraci, ale opak byl pravdou. Letadlo v ní vzbuzovalo obrovský stres, který jen stěží zvládla. NIkdy bych neřekla, že zrovna tato osoba má stres z létání.

 

Velmi často jsme se potkávaly v mé poradně, kdy jsme odblokovávaly různá její témata,  míchaly jsme Bachovky, nejen pro ni, ale také pro její pejsky a vůbec jsem nevěděla, že se bojí létání. Netušila jsem, že je to snad jediná činnost, kterou si neužívá, ale naopak ji velmi stresuje. A musím říct, že toho nacestovala už spoustu.

 

Vždy když dostala namíchané esence na podporu zpracování určitého svého tématu, ať bezprostředně po odblokování nebo i bez něj, často ani nechtěla vědět, o jaké esence se jedná, protože měla tu zkušenost, že opravdu fungují. Často to provázela slovy: “Já to nepotřebuju vědět, co jsi mi namíchala, já vím, že fungují, já ti věřím”.

 

A potom navštívila můj kurz Zázračné Bachovy esence, kde se seznamovala s jednotlivými esencemi, učila se je rozlišovat a zjišťovat, jakých zázraků jsou buď jednotlivé nebo namíchané esence schopny. A zase to komentovala slovy: “… a to jsi mi tenkrát do té směsi dala tuto esenci (kterou jsme zrovna probírali)? Tak to už chápu, že mi to pomohlo v tomto … a následně jsem se cítila takto … .” Bylo to vtipné. To co mi přišlo naprosto samozřejmé a předpokládala jsem, že to bylo jasné i jí (když Bachovky často a s úspěchem užívala), se začalo stávat samozřejmostí i pro ni.

 

A potom přišla PERLA. Zjistila, že Krizovou esenci (Rescue Remedy), si může namíchat a hlavně, že si svalovým testem může potvrdit, že ji potřebuje a že ji pomůže zvládnout let, který ji po kurzu čekal. Namíchala si ji, a hlavně ji poctivě a pravidelně užívala. A výsledek byl pro ni naprosto překvapující. Let si užila, byla celou dobu v klidu, nemusela si u letušky objednávat žádný alkohol (mohla, pokud na něj měla chuť, ale o to tady v tomto okamžiku nejde), aby zapomněla, že je v letadle a nemusela myslet na svůj strach z létání.

 

Moje samozřejmost se stala i její samozřejmostí a přišla obrovská úleva. Od té doby byla na další dovolené, na kterou letěla opět letadlem a na cestu se těšila a taky ji v klidu zvládla.
A přitom je to celkem jednoduché, pořídit si Krizovou esenci (Rescue Remedy), užívat dle návodu a můžete se zbavit i paniky z létání.

A nejen z létání.
Někoho jiného stresují dlouhé cesty autem. I tam krizovku oceníte. Dokonce jedna klientka mi psala ze své dovolené v zahraničí, že její malinká roční dcera má teplotu, nechce se nechat ani nakojit, léky na sražení teploty tam pro ni nesežene a že má o svou dcerku opravdu strach. Shodou okolností si tato klientka opatřila Krizovou esenci asi týden před jejich odjezdem na dovolenou. Ptala se, jestli může Krizovou esencí její holčičce pomoci.

 

Samozřejmě, protože se dá i potírat na tělo.
Doporučila jsem ji potírat dcerce spánky, zápěstí, rty Krizovou esencí a pokud je schopna to přidat i do pití, tak i pít. Jelikož je Krizová esence stabilizovaná glycerinem, nikoli alkoholem, může ji užívat i takto malinká klientka. Samozřejmě jsem užívání Krizové esence doporučila i mamince, ať se uklidní a nešíří kolem sebe a své rodiny obavy.

A výsledek?
Teplota se během dne snížila, dcera přestala být kňouravá a plačtivá a uklidnila se i maminka.

 

A ještě další inspirace pro užívání Krizové esence na dovolené.
V létě často hrozí bodnutí hmyzem, čehož jsme i my byli na dovolené svědky, když v aquaparku malého dvouletého chlapečka píchla vosa do nožky při obědě. Jeho křik, bolest a zděšení rodičů by Krizová esence také úspěšně zvládla. Potřít místo vpichu, nakapat do pití, vypít, případně kapat přímo do pusinky. Jeho šok, panika a bolest by se určitě rychleji zklidnila. Je možné ji aplikovat i v pětiminutových intervalech, tak je jemná a přesto účinná.

 

Kdybyste nevěděli, Krizová esence obsahuje těchto 5 květových výtažků:

Netýkavka žláznatá (Impatiens)
Pomáhá s rozčilením, napětím, neklidem, nervozitou, křečemi, stresem.

Bílá lesní réva (Clematis)
Pomáhá se sklonem k mdlobám, s pocitem, že ztrácíte kontakt se svým tělem, obecně s prázdnotou.

Devaterník penízkovitý (Rock Rose)
Aplikuje se při panice, děsu, hrůze, teroru, náchylnosti k hysterii.

Slíva třešňová (Cherry Plum)
Zpracovává strach ze ztráty kontroly nad sebou samým, vnitřní tlak, tělesné a psychické vypětí.

Snědek okoličnatý (Star of Bethlehem)
Pokud jste zažili jakýkoli šok, trauma, pocit omámenosti, otupělosti, ochrnutí.

Krizová esence se dá aplikovat nejen při panice z létání, cestování, bodnutí hmyzem.

Oceníte ji v jakékoli stresové, nepříjemné, náročné situaci jako:

 • velké trápení a starosti,
 • nervové zhroucení,
 • hádky,
 • tréma,
 • hrůzné sny,
 • akutní bolesti zubů,
 • strach ze zkoušek,
 • strach z uzavřených prostor,
 • strach z výšek,
 • strach nebo panika z návštěvy u lékaře,
 • strach před a po operaci, porodu,
 • strach z velkého soustředění lidí,
 • špatné nebo šokové zprávy,
 • velké zoufalství.

 

V jaké další situaci si dovedete představit, že byste Krizovku ocenili?

Máte už s Krizovou esencí nějakou zkušenost?
V jaké situaci pomohla Vám?

 

Kája Gřešková
Kája Gřešková
Facilitátorka, firemní odborník na Bachovy esence, autorka online kurz Zázračné Bachovy esence

Stačí váš e-mail a e-book "Zázračná lahvička"
na vás bude čekat ve vaší e-mailové schránce.

e-book "Zázračná lahvička" ZDARMA

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..