POTŘEBUJETE  ŘEŠIT NÁROČNÉ SITUACE?

KRIZOVÁ ESENCE (Rescue Remedy)
vám pomůže nejen řešit krizové situace,
ale taky stresům z těchto situací předcházet.

Krizová esence dnes pro vás v hodnotě 385,- Kč

Objem lahvičky: 20 ml 

V jakých situacích Krizovou esenci oceníte?

 • jste zmatení – po hádce, obdržení nepříjemného dopisu
 • právě jste zažili šok
 • prožíváte velké trápení a starosti
 • stojíte před nepříjemnou situací – soudní stání, rozvodové řízení
 • máte paniku z návštěvy u lékaře, před operací, porodem
 • máte strach z velkého množství lidí
 • strach z uzavřených prostor
 • strach z výšek
 • strach ze zkoušek, přijímacího řízení
 • tréma před vystoupením, prezentací
 • nervové zhroucení
 • hádky
 • stres
 • tréma, strach ze zkoušek – přijímací řízení
 • cestování
 • leknutí - bodnutí hmyzem, kousnutí psa, nepříjemný pád

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Příběhy,
se kterými Bachovky pomohly!

Krizová esence se skládá z 5 esencí. 
Jejich příběhy, jak samostatně pomáhají si můžete přečíst zde. 

Dospělý klient si uvědomoval své cholerické jednání v situacích, které pro něj byly stresující. Nátlakové situace neuměl řešit v klidu. Vždy vybouchl, začal řvát a choval se tak, že z něj šel strach. Sám nebyl schopen tyto projevy zastavit. Slíva pomohla zklidnit narůstající agresi a společně jsme hledali okamžik, kdy se tyto projevy v něm nastartovaly. Svalový test nás zavedl do 2.doby porodní, tedy okamžiku, kdy je dítě silnými stahy vypuzováno ven z těla mámy. Dítě je tam většinou konfrontováno s nedostatkem místa kolem sebe, s obrovskou bolestí a toto období bývá nejdelší z celého porodu, jak pro dítě, tak pro matku. Když si klient začal uvědomovat, o co se jedná, vybavila se mu navíc informace, že máma se na něj netěšila, protože předchozí těhotenství bylo ukončeno velmi těžkým porodem a máma se bála, že se to bude opakovat. Nepříjemný prožitek z porodu si klient propojil do podvědomého trestání okolí: Když na něj někdo tlačí a nechápe jeho pocity. Zpracováním emocí v době porodu byl klient schopen připustit, že pocity jeho mámy nebyly mířeny proti němu, nýbrž že si sama neuměla poradit se svým strachem a situaci nedokázala lépe zvládnout. Její strach vykonal své. Jak se říká: „v nesprávný čas na nesprávném místě“. Rozpuštění tohoto emocionálního balíčku přineslo klientovi nejen zlepšení vztahu se svou mámou, ale hlavně jeho klidnější reakce na lidi kolem sebe.
CHOLERICKÉ REAKCESLÍVA TŘEŠŇOVÁ - Bachova esence č.6
Klientka sama sebe popsala jako trémistku. Pracovala krátkou dobu jako vychovatelka, do té doby pracovala na jiné pozici. Tréma se u ní projevovala tehdy, když doprovázela obviněné k soudu a měla zhodnotit jejich chování. U soudního stání o nic nešlo, jednalo se o neformální pohovory. Poznámky měla sepsané na papíře, odsouzené velmi dobře znala. Vědomě si to dovedla vysvětlit, přesto se jí začalo třást celé tělo, trnuly čelisti, nemohla dýchat. Na tyto projevy, aby neupadla do bezvědomí jsme nakapaly Clematis, který jí pomohl zvládnout pohovory v klidu. Projevy svého těla měla klientka spojené s okamžikem svého porodu, kdy procházela porodními stahy. Pro malinké tělíčko to bylo příliš stresující atmosféra. Zpracování svých pocitů vůči mamince v době porodu a čtyřtýdenní užívání Clematisu přineslo výsledky už během prvních 14 dnů. Během dalšího stání se klientka cítila naprosto v pohodě.
PANICKÉ STAVY BÍLÁ LESNÍ RÉVA - CLEMATIS - Bachova esence č. 9
Netýkavku jsme aplikovaly klientce, která potřebovala pomoci se stresem z prezentací. Popisovala, že během prezentací cítí tlak na hrudi a nemůže se naplno nadechnout. Po vytestování Netýkavky si uvědomila, že když je ve stresu, rychle mluví a přehnaně gestikuluje rukama. Netýkavka ji pomohla nastolit vnitřní klid a klientka byla schopná prezentovat bez fyzických potíží.
HARMONIZACE DECHUNETÝKAVKA ŽLÁZNATÁ - Bachova esence č. 18
Esencí Snědku jsme pomáhali šestnáctileté studentce, která prožívala ohromný stres, před návštěvou lékaře. Vybavila si, když ji trhali zub, který nebyl úplně umrtvený. Teď chodí jen dotahovat rovnátka – cítí pach lékařů a točí se jí hlava, bije srdce, roztřesený žaludek. Neutralizovaly jsme Snědkem. Příčinu jsme našly ve 2.době porodní, maminka se bála, jak táta přijme, že čeká 3.holčičku. Malá holčička se cítila NEVÍTANÁ. Odpuštění tátovi a posilnění Snědkem stres z lékařů pominul.
STRES Z LÉKAŘŮSNĚDEK OKOLIČNATÝ - Bachova esence č.29
Pětiletá holčička byla od mala velmi úzkostlivá. Nemohli s ní chodit na návštěvy, dokonce jednu dobu s ní ani nemohli chodit ven, protože měla hysterické výbuchy. Prudké zhoršení nastalo od začátku chození do školky. Na toto rozpoložení jsme použily Devaterník. Příčinu jsme našly s maminkou v jejím strachu v době těhotenství. V 5. měsíci byla při dlouhých pracovních směnách velmi unavená. Přidávala se k tomu psychická nepohoda, že nemůže trávit více času se svou mámou. Máma bydlela daleko, navíc si klientka uvědomovala, že za chvíli se s mámou neuvidí vůbec, protože nezvládne absolvovat dalekou cestu. Měla s maminkou velmi úzký stav. Její strach v době těhotenství jsme korigovaly Kejklířkou a následně jsme zpracovávaly pocity maminky vůči miminku v bříšku a miminko v bříšku vnímalo klid. Symbolickým ztvárněním klidu byla barevná duha, kterou potom holčička doma nakreslila.
PANICKÉ STAVYDEVATERNÍK PENÍZKOVITÝ - Bachova esence č. 26