záznam webináře  - Jak si zjednodušit život pomocí Bachovek - v AKCI ZDE

Příběhy klientů - aneb co vše lze řešit pomocí Bachových esencí

CHOLERICKÉ REAKCE

Dospělý klient, který si uvědomoval své cholerické jednání v situacích, které pro něj byly stresující. Nátlakové situace neuměl v klidu řešit. Vždy vybouchl, začal řvát a choval se tak, že z něj šel strach. Sám nebyl schopen tyto projevy zastavit.

Slíva pomohla zklidnit narůstající agresi a společně jsme hledali okamžik, kdy se tyto projevy v něm nastartovaly. Svalový test nás zavedl do 2.doby porodní, tedy okamžiku, kdy je dítě silnými stahy vypuzováno ven z těla mámy. Dítě je tam většinou konfrontováno s nedostatkem místa kolem sebe, s obrovskou bolestí a toto období bývá nejdelší z celého porodu, jak pro dítě, tak pro matku.

Když si klient začal uvědomovat, o co se jedná, vybavila se mu navíc informace, že máma se na něj netěšila, protože předchozí těhotenství bylo ukončeno velmi těžkým porodem a máma se bála, že se to bude opakovat.

Nepříjemný prožitek z porodu si klient propojil do podvědomého trestání okolí: Když na něj někdo tlačí a nechápe jeho pocity.

Zpracováním emocí v době porodu byl klient schopen připustit, že pocity jeho mámy nebyly mířeny proti němu, nýbrž že si sama neuměla poradit se svým strachem a situaci nedokázala lépe zvládnout. Její strach vykonal své. Jak se říká: „v nesprávný čas na nesprávném místě“.

Rozpuštění tohoto emocionálního balíčku přineslo klientovi nejen zlepšení vztahu se svou mámou, ale hlavně jeho klidnější reakce na lidi kolem sebe.

ZVLÁDÁNÍ VZTEKU

Jedenáctiletý klient měl spoustu problémů. Od lehké mozkové dysfunkce, přes hyperaktivitu, migrény, které mu často nedovolaly vůbec přijít do školy až po nekontrolovatelný vztek vůči sobě i vůči ostatním, který ventiloval fyzickým napadáním okolí. Dokonce si i lehl na koleje se slovy, že nechce žít.

Asi si nikdo nedovedeme představit neskutečný tlak uvnitř tak malého těla. Zklidnění jsme provedli pomocí Slívy třešňové a následně jsme hledali příčinu jeho projevů v minulosti.

První prožitek nás zavedl do 5.měsíce po jeho početí, kdy jeho mamince oznámili závažné skutečnosti o jejím zdravotním stavu, který neumožní porodit dítě klasickou přirozenou cestou. Maminka, stejně jako miminko v bříšku, byli zaskočeni zprávou o nutnosti císařského řezu.

Druhý prožitek nás přenesl do třetí doby porodní, kdy miminko opouští tělo maminky. V den plánovaného porodu lékaři nečekaně změnili své rozhodnutí o nutnosti císařského řezu. Podali mamince léky na vyvolání porodu a dítě se během 4 hodin narodilo klasickou cestou.

Co se dělo s dítětem?

Rychlé a nečekané změny okolností vyvolaly v dítěti zmatek, který vyústil ve zkratkovité jednání, kdykoli se k němu někdo choval neadekvátně.

Výsledek?

První se vytratil vztek vůči sobě samému a později ustoupily i jeho projevy vůči okolí.

PŘÍČINA OKOUSÁVÁNÍ NEHTŮ

Poradnu navštívil chlapeček, který chodil do 2.třídy. Přišel se svou maminkou a chtěl, aby maminka řekla, proč přišli, protože se za své téma styděl. Problémem bylo okousávání nehtů. Maminka popisovala, že podobný problém se projevil při nástupu do první třídy. Měl tenkrát tak okousané pastelky, že v jeho pouzdře to vypadalo, jako by tam byl bobr (slovy maminky). Při rozhovoru malá chlapec potvrdil, že se do 1.třídy netěšil, bál se i 2.třídy, teď už je ve 3.třídě a cítí se naprosto demotivovaný. Říkal, pořád se řeší škola. Přitom podle maminky se dobře učí, dostává hezké známky, krásně čte.

Ale uvnitř chlapce probíhal vnitřní boj, což nám potvrdil i svalový test, který nás navedl na esenci Slívy třešňové. Svalový test nás upozornil na emoci, že se cítí přehlížený. Cítil se přehlížený ve škole, když se hlásí, zná odpovědi, ale paní učitelka vyvolává ty děti, které se nehlásí. Z toho vyplývalo rozpoložení, že se cítí naprosto demotivovaný. Situaci dokreslila maminka, když popisovala, že syn si okousává nehty před zápasem basketbalu. Měl pocit, že jejich trenérky je nedostatečné připravují na zápasy, protože často prohrávali. Kousání nehtů pokračovalo i během zápasu, když prohrávali a on bohužel nehrál. Jeho stres a vnitřní nervozita byla obrovská. Měl pocit, že kdyby hrál, určitě by družstvo zachránil. Toto rozpoložení jsme korigovaly pár kapkami Slívy třešňové a energií v oblasti jazylky, která svědčí o naakumulované energii, když nemůžeme nebo nechceme mluvit o svých pocitech. A samozřejmě se jednalo o levou stranu těla, tedy pravou mozkovou hemisféru, která značí mimo jiné problémy se ženami.

Příčinu tohoto vnitřního pnutí jsme svalovým testem našly v 9.měsíci po početí, kdy se cítil ničící, odpojený. Ani v tomto období nebyl malý klient schopen podívat se na tehdejší rozpoložení sám, ale musela „zaskočit“ maminka. Asi velmi dobře věděla, o co se tam tenkrát jednalo, protože prodýchávání tehdejších pocitů provázel její pláč. Mamince jsme nakapaly Snědek, malý klient prováděl křížové cvičení na podporu spolupráce mozkových hemisfér, které tam tenkrát pod vlivem nepříjemných pocitů se rozpojily.

Následné domácí cvičení spočívalo v pokračování křížového cvičení a namíchání směsi esencí ve formě Slívy třešňové, Snědku a Olivy.

STRACH Z BYTOSTÍ

Strach v pokojíku. Holčičku budily ze spaní sny. Hlavou se jí honily různé scénáře, jak něco špatně dopadne. Svalový test nás navedl na téma strachu z nadpřirozena – holčička začala vykládat o bytostech, zahalených v černých hábitech, o kterých mamince do té doby neřekla.

Příčinu jsme našly v rozpoložení holčičky, v jejích 3,5 letech, kdy její maminka procházela závažným onemocněním. Rodiče o tom tenkrát se svými dětmi nechtěli mluvit, mysleli si, že jsou na to příliš malí, že by to nepochopili. Holčička ale vnímala nějaké energie, které si neuměla vysvětlit a vysvětlení od rodičů se jí nedostalo.

Topol jí pomohlo zvládnout nedefinovatelný „strach o svou maminku“ – stíny nad svou maminkou.

Výsledkem bylo, že holčička po terapii byla schopna v pokojíku sama fungovat.

Bachova esence č. 2

ZÁVRATĚ

Klientka si stěžovala na časté točení hlavy, až závratě, které ji samozřejmě děsily. Obávala se toho nejhoršího. Pohovorem jsme začaly rozplétat její situaci. Začala vykládat o svých "mladých". Její dospělý syn s manželkou a malými dětmi se vydali autem na dovolenou do Chorvatska. Ještě před jejich odjezdem se je snažila od jejich cesty odradit, což se jí nepodařilo.

Neustále se strachovala, jak bude jejich cesta probíhat, aby se jim nepokazilo auto, aby děti nezlobily apod. Její strach o blízké byl v jejich rodině celkem známý, nicméně tato cesta do zahraničí asi překročila její únosnou míru. Protože jim nemohla neustále telefonovat, kde se právě nacházejí, jak se jim daří, začalo její tělo pod přemírou strachu kolabovat. Nasadili jsme Červený kaštan, zmiňovaná klientka se uklidnila a samozřejmě závratě ustoupily.

PANICKÉ STAVY

Pětiletá holčička byla od mala velmi úzkostlivá. Nemohli s ní chodit na návštěvy, dokonce jednu dobu s ní ani nemohli chodit ven, protože měla hysterické výbuchy. Prudké zhoršení nastalo od začátku chození do školky. Na toto rozpoložení jsme použily Devaterník. Příčinu jsme našly s maminkou v jejím strachu v době těhotenství.

V 5. měsíci byla při dlouhých pracovních směnách velmi unavená. Přidávala se k tomu psychická nepohoda, že nemůže trávit více času se svou mámou. Máma bydlela daleko, navíc si klientka uvědomovala, že za chvíli se s mámou neuvidí vůbec, protože nezvládne absolvovat dalekou cestu. Měla s maminkou velmi úzký vztah.

Její strach v době těhotenství jsme korigovaly Kejklířkou a následně jsme zpracovávaly pocity maminky vůči miminku v bříšku a miminko v bříšku vnímalo klid.

Symbolickým ztvárněním klidu byla barevná duha, kterou potom holčička doma nakreslila.

Máte dotaz?

Zajímá vás něco, co jste na stránkách nenašli? 

Rádi vám odpovíme 🙂 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Jsme také na sociálních sítích: