webinář zdarma - BACHOVKY PRO KAŽDÝ DEN - přihlásit se zdarma

Zase pondělí

26.8. 2019 (Aktualizováno: 16.7. 2022)Kája Gřešková2769x0 Komentářů

Těšíte se na pondělí nebo na pátek?

Těšíte se, až se zase v pondělí ráno vrhnete do víru pracovních povinností? Nebo spíše přemýšlíte, jak to všechno zvládnete?

Typické „pondělní ráno“ pro mnoho lidí znamená stres, znechucení, už dopředu jsou unavení z přemýšlení nad tím, co je čeká a nemine. Na startu nového týdne, před skokem do víru povinností, před nutnou operativou, kterou se musí prokousat. Určitě i rodiče školáků by potvrdili, že podobné stavy zažívají při pondělku i jejich ratolesti.

Může se také jednat o období nástupu do práce po dovolené. I když v tomto případě se spíše očekává, že přijedete nabiti zážitky z dovolené, nabiti radostí, uvolněním, máte načerpanou energii. Ale pravda je, že ne každý to tak má. Mnoho lidí neumí ani během dovolené vypnout.

Proč esence Habr?

Pokud vás po návratu z dovolené pohltí povinnosti, které zkrátka musíte zvládnout, nemůžete se jim vyhnout a rychle vám uniká radost z odvedené práce, můžete použít esenci Habr, aby radost z odvedené práce a zpracovaných úkolů převážila nad mentální únavou.

zase pondělí - habr obecný

Určitě jste už od někoho slyšeli věty typu: „a zítra zase pondělí, zase do práce, zase řešit telefonáty, vypisovat hlášení, poslouchat vykládání kolegyně, které si zase bude stěžovat na svého manžela a potom zase nákup, úkoly, večeře, už aby byl pátek”.
Ano, i toto je jedna z možností, jak se může projevovat typický Habr: ZASE, ZASE, ZNOVU A ZNOVU, UŽ MĚ TO NEBAVÍ, ALE VÍM, ŽE TO MUSÍM.
Řešení? NAKAPAT HABR.

Co to je ten Habr?

Habr je kouzelná esence pondělního rána.

Jedná se o jednu z 38 Bachových esencí, které pomáhají zpracovat nepříjemné emocionální rozpoložení jen tím, že si je nakapete do sklenice s vodou a vypijete.

Přesně z tohoto důvodu doporučuji, aby se 38 malých lahviček stalo součástí vaší domácí lékárničky. V případě potřeby vytáhnete, nakapete a nemusíte se dlouho trápit.

Samozřejmě, pokud tento stav u vás trvá déle, pravděpodobně jedna jediná aplikace nebude stačit a budete se muset poohlédnout po větším balení.
Případně si nechat namíchat speciální směs Bachových esencí na míru.

Ale zpátky k Habru.

Nemusí se jednat o typické pondělní ráno. Můžete se dostat do životní fáze, kdy vás nic nebaví, protože se činnosti pořád opakují a ten vztah už taky není to, co to bývalo. Unavuje vás přemýšlet nad tím, co byste měli, musíte se do aktivit nutit, a to vás mentálně vyčerpává. Mentální únava způsobí, že se netěšíte na činnosti, protože vás tak drtí operativa, povinnosti, že se vám do ničeho nechce. Víte, že to všechno stejně nakonec musíte udělat, ale není tam žádná radost, žádné nadšení, žádný pocit uspokojení.

Esenci Habr by určitě ocenily i ženy před domácím úklidem.

Nevím, jak to máte vy, já mám pocit dobře odvedené práce hned po úklidu celého domu. To samozřejmě nemluvím o tom, že jsem byla fyzicky vyčerpaná. Dvě patra, s mou perfektností, dají přece jenom zabrat. 

Ale já tady píšu o tom, co se ženě odehrává v hlavě, když si uvědomí, že je třeba ZASE se vrhnout na úklid, navíc když ví, že za chvíli stejně ZASE nebude poznat, že bylo uklizeno. Musíte se do úklidu nutit, víte že vás to neuspokojí, ale taky víte, že to zkrátka musíte udělat. Pokud jste člověk, který má rád čisto, ale děsí vás čas, který musíte úklidu věnovat a hlavně víte, že za chvíli budete muset uklízet znovu, tak bych si Habr kapala každý den. Abych předešla mentálnímu vyčerpání.

Kdykoli jste znechuceni, že musíte dělat něco, co vás nebaví, ale víte, že vám stejně nezbyde nic jiného, než to udělat (například po 56. zase vyslechnout stěžování kolegyně – víte, že to přijde, že se tomu nevyhnete). Musíte vydat určitou dávku energie, abyste to zvládli, příliš se  tím mentálně zaobíráte, a tím vám utíká spousta energie, může vám pomoci Bachova esence s názvem Habr obecný (Hornbeam). 

Esence Habr vám pomůže více se radovat, užívat si radostí života, bez toho, abyste se museli nutit.
S Habrem mizí odpor k rutině. Habr podporuje lehkost při zvládání každodenních povinností. Budete se cítit vitální, svěží, spontánní. Vaším mottem se stane heslo “hravě a s radostí”

VOLBA RADOSTI A HRAVOSTI má číslo 17 – HABR OBECNÝ – HORNBEAM.

Kája Gřešková
Kája Gřešková
Facilitátorka, firemní odborník na Bachovy esence, autorka online kurz Zázračné Bachovy esence

Proč jsem skrývala svou tvář?

V knize CESTA K MÉ DUŠI najdete odhalení!

Inspirativní kniha s velmi hlubokým osobním příběhem.
Odhaluje životní cestu, naději a hlavně principy,
které mohou pomoci i Vám.
Nic není nemožné.
I Váš příběh má řešení.

Celý život se vyvíjíme, měníme.
Postupně odhalujeme své pravé Já.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..