záznam webináře  - Jak si zjednodušit život pomocí Bachovek - v AKCI ZDE

Usmíváte se nebo utíkáte k alkoholu?

V rádiu jsem zaslechla diskusi nad zajímavou studií, že lidé, kteří pracují na pozicích, kde se od nich očekává, že budou pohodoví a usměvaví, mají větší sklony utíkat k alkoholu. Proč to tak je?

Práce v call centru, obsluha, servírka a mnohé jiné „kontaktní“ profese vyžadují být příjemní, usměvaví, milí. Kdo to má ale vydržet, když někteří zákazníci vědomě nebo i nevědomě „prudí“? Celý den se musí snažit, přemáhat, přestože by občas velice rádi řekli něco od plic, místo toho si musí nasadit usměvavou tvář a dělat, že jsou naprosto v pohodě, že se vlastně dobře baví a jejich pracovní výkon je lehká, příjemná brnkačka.
Kdo to má vydržet? I tito občas potřebují upustit páru. A podle studie mají tito lidé větší sklony utíkat k alkoholu.

Po práci si to namíří někam na skleničku, aby vypustili emocionální ovládání, přetížení, protože už opravdu potřebují vypustit páru.

 

Určitě i vám se už stalo, že vás někdo vytočil, vy jste se nemohli bránit, museli jste se chovat slušně, nemohli jste si dovolit být naprosto upřímní, museli jste slova zaobalit. A následovala oblíbená věta? „To by chtělo panáka“. A to nemusíte být ani servírka nebo pracovat v call centru.

 

Ale co když tito lidé chodí na skleničku několikrát do týdne nebo dokonce každý den?

Víte, že častá konzumace alkoholu vyvolává depresi? Alkohol totiž způsobuje, že v mozku klesá množství serotoninu – hormonu štěstí. Někomu alkohol občas pomůže, někdo se po alkoholu může cítit otupělý, ospalý. A co ty důsledky?
Ne, nechci vás strašit. Cigaretové krabičky s nápisem „kouření škodí zdraví“ a nad regálem obrazovka s reklamou, co všechno můžete získat, když si koupíte ne 1, ale 2 balení, případně více, jsou opravdu směšná. Já vás chci přivést hlavně k zamyšlení.

 

Takže se vrátíme k těm usměvavým obsluhám. Chtějí nebo musí být na své zákazníky pohodoví, usměvaví, ale logicky to nejde pořád. K úlevě od přemáhání si dopomohou alkoholem. Ale vlastně jsou pořád v začarovaném kruhu: pohoda, úsměv, snaha, přetvářka, přetlak, potřeba úlevy, alkohol, deprese. A viděli jste někdy někoho, kdo je v depresi, a směje se?

 

V tom případě mu nakapejte Bachovu esenci s číslem 1 – Řepík lékařský anglický název Agrimony.

Kapat ji můžete i tehdy, když za úsměvem skrýváte emocionální napětí, způsobené třeba přemáháním v práci. Nebo úsměv používáte jako zástěrku vnitřního trápení, ale nedáte to na sobě znát. Zkrátka nikdo nesmí poznat, co se uvnitř vás děje. Nemůžete si to dovolit nebo nechcete každému na potkání věšet na nos svá trápení.

Nemáte na to, rozdávat úsměvy?

Používáte úsměv jako svou druhou tvář, aniž by to někdo poznal?
Moc se přemáháte?
Těšíte se, až nebudete muset hrát příjemnou telefonistku, obsluhu v restauraci, protože vás to stojí spoustu energie, aby nikdo nepoznal, jak se uvnitř cítíte?

Nakapejte si Řepík.

Nechcete svůj splín řešit alkoholem a dopracovávat se k depresi?

Nakapejte si Řepík. Bachova esence číslo 1.

V těchto případech to bude vaše jednička, ostatně i jako v systému Bachových esencí. Esence s číslem 1 ze skupinky přecitlivost.

Stačí 2 kapky a budete umět své vnitřní trápení uvolňovat bez přemáhání a přetvařování, budete ochotni komunikovat a cítit se klidnější (bez přemáhání). A nebudete potřebovat alkohol.

Je to váš momentální stav?
Pravděpodobně vám budou stačit 2 kapky Řepíku, případně si Řepík nakapat aspoň 3x za den.

Jste v tomto rozpoložení už dlouho?
Namíchejte si Řepík do zásobní lahvičky a užívejte tak dlouho, až se nebudete muset soustředit na to, že se máte soustředit na USMÍVÁNÍ.

 

Potřebujete namíchat svou usměvavou směs?

Chcete se o Bachových esencích dovědět více?
Vyberete si přirozený úsměv nebo panáka?

Kája Gřešková
Latest posts by Kája Gřešková (see all)
Kája Gřešková
Facilitátorka, firemní odborník na Bachovy esence, autorka online kurz Zázračné Bachovy esence

WEBINÁŘE PRO VÁŠ RŮST

Ve webinářích odhaluji praktické postupy jak se zbavit stresu, jak se zbavit nefunkčních programů pomocí jednoduchých technik a cvičení.

Sdílím více jak 25 leté praktické zkušenosti z mé poradny.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..