Jak přežít (smrtelnou) chlapskou rýmičku?

Jak přežít rýmičku?

Pravda je, že aktuálně v tomto období většina z nás neřeší rýmy. Její období nastává většinou tehdy, když nám v televizi na jaře a na podzim pouštějí reklamu na osvědčené přípravky na rýmu. Při sledování reklamy máte skoro pocit, že tu rýmu chcete, protože užívat zmíněný přípravek je naprostá extáze.

 

Určitě jste už slyšeli, možná to je i vaše vlastní zkušenost, že když má rýmu chlap, tak málem umírá.

Ženy si z toho často dělají legraci. Chlap má pocit, že rýma je pro něj opravdu velmi nebezpečná nemoc a ženy jsou na nervy z toho, jak se jejich chlap chová, když ho rýma obtěžuje. Nic proti chlapům, svého muže miluju, ale pravda je, že „neschopnosti“ snáší špatně.

Samozřejmě rýma obtěžuje každého. Muže, ženy, děti a co teprve malinké děti, které ještě ani neumějí smrkat. Komu se dobře žije s nosem, jako s otevřeným vodovodním kohoutkem, který nejde zastavit? Nebo naopak s nosem ucpaným tak, že nemůže dýchat? To otráví každého.

 

A to už jste určitě taky slyšeli. Neléčená rýma trvá „celý“ týden a léčená „jen“ 7 dní.

Všechno je jen otázka pohledu. A o pohled taky ve skutečnosti jde. Jde o to, jak na situace, které se kolem nás dějí, reagujeme. Zda nám to vezme chuť do života a poddáme se tomu, nebo jsme příliš netrpěliví a chceme, aby to už bylo rychle pryč. A právě na zvládnutí našich emocí jsou skvělé Bachovy esence. Bachovky umí zázračně přeměnit negativní rozpoložení do pozitivního potenciálu.

 

A která žena by nechtěla mít doma pohodového, komunikativního, milujícího, spokojeného chlapa (bez rýmečky)?

Která žena by nechtěla mít doma muže, který má svou rýmu, své nebezpečné reakce, své rozpoložení pod kontrolou?
Která žena by nechtěla zažívat klid, když její chlap onemocní rýmou?

 

A který chlap by nechtěl mít své rozpoložení pod kontrolou?

Protože chlapi mají rádi vše pod kontrolou. Někteří si myslí, že pod kontrolou to mají tehdy, když nekomunikují. A naopak příliš komunikují (v překladu si stěžují na rýmu, která je úplně rozhodí). Nemají kontrolu ani nad rýmou, ani nad svým rozpoložením, jsou rozmrzelí, podráždění, lítostiví, … Ostatně tyto pocity my ženy známe velice dobře, v jiném kontextu, ale to tady teď nechci rozebírat. Mimochodem i na toto se dá namíchat směs Bachových esencí, aby i žena zvládla „své dny“ s klidem.

Můj manžel Bachovkám naprosto věří, přesto má někdy zvláštní reakce, když mu vytestuju určité esence. Občas je na něm vidět (někdy i slyšet): „ty si myslíš, že máš zase tu svou pravdu, ale o.k., já tedy ty vybrané esence budu užívat a uvidíme …“. Jednou, když si přečetl text příslušné esence, mě překvapil svou otázkou: „Já se vážně takto chovám?“ Každý to občas děláme. A je super, když nám naše okolí poskytne pomyslné zrcadlo.

A zrcadlo velice perfektně poskytují právě Bachovy esence. Mám vynikající zkušenost s výběrem vhodných esencí prostřednictvím svalového testu, který se používá v kineziologii. Já svalový test používám při práci s klienty, kteří navštíví mou poradnu, kde pomocí metody One Brain odstraňujeme jejich „bloky“. A někteří klienti se nestačí divit, co jejich tělo o sobě prozradí.

Ale zpátky k mému manželovi, ať dokončíme rozpracovanou myšlenku, a hlavně konkrétní příklad, jaké esence jsme vybrali na jeho bolístku a jak rychle zaúčinkovaly.

Po jedné víkendové práci na zahradě jsem si všimla, jak zvláštně pohybuje, lépe řečeno nepohybuje s prsty na své levé ruce. Ptala jsem se ho, co má s prsty, zda je to po předchozí dřině na zahradě a on odpověděl, že jeden prst už ho pobolíval celý týden a po práci na zahradě se k jednomu prstu přidaly i další. Nabídla jsem pomoc. Přišel si pro ni až druhý den. Požádal mě abych mu vytestovala esence na ty bolestivé prsty, protože se to nelepší. Vybrali jsme 3 esence, které si zase přečetl (tentokrát nekomentoval), namíchala jsem mu je do lahvičky a on si poprvé nakapal. V průběhu dne jsem se ptala, zda esence užívá, protože u sebe vím, že občas zapomenu a on jen potvrdil, že se na to myslí a kape dle doporučení.

Druhý den při cestě autem jsem dostala 1.zpětnou vazbu k namíchané směsi, že prsty už nebolí. Směs esencí má nastavenou k užívání na 3 týdny. Musím říci, že můj manžel je v užívání vzorný. Vždy si hned do kalendáře napíše, kdy má s užíváním skončit. Určitě i tentokrát to dodrží, přestože prsty nebolí, aby se doladilo to emocionální rozpoložení, které vyvrcholilo do bolesti prstů.

A jaké že to esence užívá?

Jeho oblíbená Oliva (Olive),

která pomáhá zacházet s vlastními silami, pomáhá člověku uvědomit si míru nasazení, naučit se relaxovat, kromě práce naučit se i odpočívat. Toto je jeho velmi časté téma. Jako správný Býk, když se do něčeho opře, tak neskončí, dokud není spokojený. Nikdy nemá míru, kdy přestat. Jeho pracovní nasazení je pro mě nepochopitelné.

Další esencí byla Netýkavka (Impatiens),

která učí trpělivosti s horečnatým úsilím něco zvládnout. Často se nasazuje dětem, které jsou hyperaktivní, neposedí. Samozřejmě i těm dospělým, kteří pořád pospíchají, pořád honí čas, ne že by byli tak pomalí. Naopak mají pocit, že toho musí hodně stihnout, že jim 24 hodin denně nestačí. Zkrátka má tato esence v těle vytvořit vnitřní klid. Manžel ji měl na svou netrpělivost se svým tělem, aby už přestalo bolet.

A poslední esencí byla Krizovka (Rescue Remedy).

Záchranná esence pro jakoukoli situaci. Možná už jste od nás slyšeli pojem „Zázračná lahvička“. Umí opravdu zázraky. Pomůže s jakýmkoli nepříjemným rozpoložením. Od nervozity, strachu, stresu před něčím důležitým: prezentace, zkoušky, přijímací pohovory, soudní stání, abyste v těchto situacích nekolabovali, ale zachovali klid a uměli se soustředit a podat výkon, který potřebujete. Tedy prevence, podpora, ale i záchrana v krizových, náročných situacích. Jste svědkem nějaké nehody, stal se vám nebo někomu blízkému nějaký úraz, zažíváte obrovské stavy paniky, úzkosti – nezvládáte malé prostory, výšky, davy lidí, lékařské vyšetření. Krizová esence je opravdu na krizové situace  a nezklame v žádné situaci. Je dobré ji mít neustále u sebe, nosit a vozit ji sebou. Pro některé lidi, je třeba cestování na dlouhých tratích, či let letadlem noční můrou. Krizovka vám tuto noční můru pomůže překonat.

Tato speciální harmonizační směs je známá i pod názve, S.O.S. esence. Pokud ji ještě nemáte, doporučuji si ji opatřit. Nebudete litovat.
Svou domácí lékárničku můžete o Krizovou esenci obohatit TADY.

5 (100%) 2 vote[s]

Kája Gřešková

Facilitátorka at EDUWAY s.r.o.
Facilitátorka, firemní odborník na Bachovy esence, autorka online kurz Zázračné Bachovy esence
Kája Gřešková

Latest posts by Kája Gřešková (see all)

Kája Gřešková
Facilitátorka, firemní odborník na Bachovy esence, autorka online kurz Zázračné Bachovy esence

Stačí váš e-mail a e-book "Zázračná lahvička"
na vás bude čekat ve vaší e-mailové schránce.

e-book "Zázračná lahvička" ZDARMA

Chci e-book ZDARMA!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..