webinář zdarma - BACHOVKY PRO KAŽDÝ DEN - přihlásit se zdarma

Ztráty a nálezy odvahy

Taky si toho občas naberete tolik, že zapochybujete, jestli to vůbec zvládnete?
Cítíte uvnitř sebe zažehnutý motor, který vás stále tlačí vpřed?
Jste kotel energie, víry, odvahy, optimismu, vizí a najednou nemůžete?

 

Pojďte se podívat na jeden úžasný příběh, kdy klientovi k pochopení a zpracování pomohla Bachova esence č.11 s názvem JILM.

 

Jde o úžasného člověka, který svými nápady, svou inspirací, svou energií motivuje spoustu dalších lidí. Miluje to, co dělá. Do každého úkolu jde ne na 100 %, ale aspoň na 500 %. Mnozí nestíhají jeho tempo, jeho myšlenkové pochody a neutuchající zdroj nových podnětů. Sama se v jeho přítomnosti cítím jako pomalá místní lokálka vedle shinkansenu. Myslím si, že ho znám poměrně dobře.

A ano, i tento člověk může být čas od času se sebou nespokojený, může se cítit zklamaný, když lidé kolem něj nefungují tak, jak by podle něj přirozeně fungovat měli. Může se cítit sklíčený, když se události kolem něj nevyvíjejí dostatečně kvalitně.

Ve své přirozenosti je gejzír energie, vymyslí každý projekt do naprosté dokonalosti, „potřpytí“ vše kolem sebe a naprosto přirozeně si myslí, že to musí všechny nadchnout a budou chtít také „třpytit“, že udělají pro společnou myšlenku maximum.

 

Ale i „výkonná lokomotiva“ si občas musí odpočinout v depu, projít revizí, zkontrolovat, zda všechny součástky jsou v pořádku, zda něco nepotřebuje promazat, vyměnit apod.

A tento klient jednoho dne přišel s tím, že potřebuje pomoci se zdravotním problémem, který se týkal jeho očí.

Jak jsme jeho téma pojmenovali?

PŘÍČINA POTLAČOVANÉHO NADŠENÍ

Informace, které jsme vytestovali, mu naprosto souhlasily s tím, jak se cítí. Uvědomil si, že ztratil to své čisté nadšení, protože ho přestalo bavit neustále přesvědčovat lidi kolem sebe o správnosti jejich společných cílů.

A jak s tím souvisí oči?

Duhovka se stahuje v důsledku snahy „NEVIDĚT“ to, co nám způsobuje „bolest“. Ano „bolí to“, když narážíte na stádo „ignorantů“. U tohoto klienta to tak opravdu bylo: „fakt je nechápu“. Když to dostatečně dlouho dusil v sobě, projevilo se mu to v očích.

ztraty a nalezy odvahy

A konečně se dostaneme k aplikaci esence č.11 Jilm.

Jilm nás zavedl do věku 5 let klienta, kdy se cítil nevyslyšený. A našli jsme pár vzpomínek, které měly společného jmenovatele. Obrovský snílek, s velkými vizemi, byl ubitý názory dospělých. Co si budeme povídat, pro malé děti nic není problém, nevidí překážky, vymýšlí často až nemožné věci. Nemají totiž vybudováno tolik omezujících systémů přesvědčení, jako dospělý člověk, který už spoustu situací a hlavně odmítnutí zažil. A protože je nechtějí zažívat znovu, raději se podobným situacím vyhýbají a samozřejmě chtějí od bolesti odmítnutí nebo zklamání uchránit i své dítě.

Co s tím?
Postupně si klient vybavoval, že sice jeho nejbližší měli vždy moudré „kecy“, že to nejde, že to je složité, že by se to nemuselo podařit apod., ale nakonec aspoň někteří šli a pomohli mu přání, vizi realizovat. Co tam bylo nejdůležitější? Mohl mít sen, možná i náročný, pro mnohé nereálný, ale mohl požádat o pomoc a odmítnutí nebrat tak vážně. Kdyby se totiž odmítnutím nechal odradit hned tentokrát jako malé dítě, asi by toho v životě moc nedokázal. Zkrátka chtěl hledat cestičky k cíli, zaměřovat svou energii k tomu, čeho chtěl dosáhnout.

 

Zpětně se na to podíval z jiného úhlu pohledu. Přestal se dívat na to, že mu kladou překážky do cesty, že ho odrazují od jeho cíle. A nastavil si, že o pomoc může požádat a jeho „výmysly“ mohou realizovat společně.

A to přesně esence Jilmu umí: spolehnout se na pomoc, přijímat i svou pasivní stránku, méně si nakládat.

Posiluje víru, naději, vytrvalost. Obzvláště pomáhá u těch lidí, kteří si toho hodně naloží, protože jejich potenciál jim to umožní, jsou přirození leadři, ví, že na to mají, ale přesto chvilkově zapochybují o své výkonnosti a smyslu úkolu.

 

Možná vás překvapí, že tímto klientem byl můj manžel. Ano i my řešíme spoustu běžných záležitostí za chodu. I my jsme obyčejní lidé, se stejnými problémy. I my děláme chyby, nejsme nejchytřejší, nejsme dokonalí. Také si kapeme Bachovky.
Jedna klientka mi dokonce řekla: „to už musí být s vámi vážné, že i vy si musíte kapat Bachovky“.
Opak je pravdou. I my si je kapeme, právě abychom problémům předešli. Pro nás to je ta nejpřirozenější a nejhladší cesta. Jde je o to, jak se k problémům stavíme. My po Bachovkářsku.
Navíc, když máme tu zkušenost, že mnohé emocionální bloky, které jsme si v průběhu svého života vytvořili a zpracovali (ať pomocí Bachovek nebo kineziologicky) nemusíme předávat dál svým dětem. Ta zkušenost, že naše děti se nemusí trápit, nemusí řešit, zda, kdy a koho mohou požádat o pomoc (viz předchozí manželův princip) a přesto mohou přirozeně uspět, prorazit.

Dcera ve svých 16 letech stihla napsat, graficky doplnit a vydat svou první knihu o trápeních teenagerů Neštěstí ve štěstí. A co myslíte, jak to vypadalo, když svého času přišla za manželem a řekla mu, že by svou prvotinu chtěla vydat? … ALE TO NENÍ TAK JEDNODUCHÉ JAK SI MYSLÍŠ, …
Naštěstí se nenechala odradit, neztotožnila se s rodinným programem: „to nejde, to je složité, to by se ti nemuselo podařit“

Kniha už 6 let dělá radost jiným. I dospělým. Už jste četli knížku pro teenagery, kterou napsala teenagerka? Rodiče jsou překvapeni, jak jejich ratolesti mohou přemýšlet.

Kája Gřešková
Kája Gřešková
Facilitátorka, firemní odborník na Bachovy esence, autorka online kurz Zázračné Bachovy esence

Proč jsem skrývala svou tvář?

V knize CESTA K MÉ DUŠI najdete odhalení!

Inspirativní kniha s velmi hlubokým osobním příběhem.
Odhaluje životní cestu, naději a hlavně principy,
které mohou pomoci i Vám.
Nic není nemožné.
I Váš příběh má řešení.

Celý život se vyvíjíme, měníme.
Postupně odhalujeme své pravé Já.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..