Taky se váš manžel nechová podle vašich představ?

Sama jsem trpěla alergickými projevy v určité době a říkala jsem si, jak je možné, že zrovna já mám alergii. Nikdy jsem žádnou alergii neměla a sama klientům říkám, jak je snadné s alergií zatočit. Vtloukám jim do hlavy, že alergie souvisí se vztahy. Jak jednoduché, že? Ale který vztah to je tentokrát?

 

Uvědomovala jsem si, že alergická rýma mi vždy začínala, když jsem se odhodlávala jít pracovat na zahradu, hlavně sekat trávu. Podotýkám, že v domě jsme tenkrát bydleli více než 10 let a do té doby jsem žádnou alergie neměla. Sekání trávy jsem měla nastavenou jako činnost, při kterém vyčistím hlavu. Relativně jsem se na ni i těšila, až na horko, které mi tedy vadí (nejen při sekání trávy).

 

Byla jsem naštvaná na svého manžela, že trávu neseká on? Byla jsem přesvědčena, že ne, protože sekání trávy bylo to jediné, co jsem byla na zahradě schopna udělat. Vím o sobě, že nejsem žádná zahradnice, dloubání v hlíně mě nebere. Naopak manžel miluje kytičky, miluje přesazování, jen na to nemá čas. Takže já jsem automaticky převzala roli sekání trávy, a tím se cítila na zahradě užitečná. Další souvislosti jsem si neuvědomovala. Nebo možná nechtěla.

 

A znáte to přísloví: „kovářova kobyla chodí bosa“. Tak u mě to bylo obdobně. Dlouho mi trvalo, než jsem si řekla o odblokování. S manželem se odblokováváme vzájemně, nemusím se k nikomu objednávat, nikam jet. Vždyť rýma mi z nosu tekla „jen“ při sekání trávy a to „jen“ zhruba 1x týdně. Ale stále mi vrtalo hlavou, na co tedy reaguju. Promítlo se mi v hlavě několik příběhů klientů s alergií na trávu, květy apod. A najednou „cvak“ a bylo to tam. Nejsem alergická na svého muže, který si na zahradu najde čas jen občas. Nejsem alergická na trávu jako takovou. Ani na sekání trávy, to mám vlastně ráda. Sekání trávy u mě souviselo se systémem přesvědčení mé mámy, která často říkala: „A neměl by tu trávu posekat Tomáš? Vždyť to je chlapská práce, proč to děláš ty?

 

Protože jsme se tak s manželem domluvili. Tento systém přesvědčení, že ženská přece trávu neseká, má možná mnoho lidí, ale jen já jsem se na něj chytla. Možná mě manžel v té době štval něčím, co pravděpodobně vůbec nebylo zásadní, jen mi tam z podvědomí blikala nějaká kontrolka a já jsem si to vše nevědomě pospojovala.

 

A co myslíte, jak jsem sekala trávu příště?
Bez rýmy. Bylo po alergii.

 

P.S. abyste se i vy mohli zbavit své alergie, připravila jsem pro vás webinář. Pro své místo na webinář zdarma si račte TUDY.

Kája Gřešková
Kája Gřešková
Facilitátorka, firemní odborník na Bachovy esence, autorka online kurz Zázračné Bachovy esence

Stačí váš e-mail a e-book "Zázračná lahvička"
na vás bude čekat ve vaší e-mailové schránce.

e-book "Zázračná lahvička" ZDARMA

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..