webinář zdarma - BACHOVKY PRO KAŽDÝ DEN - přihlásit se zdarma

Realizujete se nebo fungujete?

Každý den je třeba prožít okamžik radosti, štěstí, v nejlepším případě pocit naplnění z něčeho, co jste udělali, zažili, uskutečnili. Třeba jste někomu pomohli, někomu jste věnovali svůj úsměv, svých pár minut času, byli jste u něčeho důležitého, sdíleli jste s někým krásný okamžik nebo jste někomu zprostředkovali životní lekci, která mu pomůže naplnit jeho život.

 

Jsou to drobné okamžiky, které mají neskutečnou hodnotu. A my si je neuvědomujeme. Pořád něco musíme. Neustále pospícháme, děláme si starosti s věcmi, které ve své podstatě vůbec důležité nejsou, ale my to nevíme. Jsme totiž přesvědčeni, že to je ta nejdůležitější věc, kterou právě musíme udělat. Když ji neuděláme, nezařídíme, bude to velký prů . . .  

Nastoupili jsme do vlaku jménem shon. A nejhorší je, že ten náš vlak nemá žádnou konečnou. Má jen krátké zastávky, aby někdo rychle vystoupil, nastoupil a poté vlak pádí pořád dál. Termíny, závazky, platby, schůzky, kroužky, nákup, večeře, úklid, návštěva, zase úklid, schůzka, termíny, … a pořád dokola.

 

A potom se těšíme na dovolenou. Ale dovolená rychle uběhne a zase jsme v každodenním shonu. Možná po dovolené ještě v rychlejším shonu, protože musíme dohnat, co jsme během dovolené zameškali, co se nám nakupilo.

 

Jaký má ten život vlastně smysl?

Vypadat skvěle?
Být perfektní?
Mít postavení?
Mít dobrou pověst?

Ano, toto všechno je nám vštěpováno.

 • Rodiče často říkají: musíš být hodný, slušný, musíš dobře studovat, musíš si najít dobrou práci, měla by ses dobře vdát, musíš vydělat dost peněz, aby jsi uživil rodinu.
 • Učitelé často říkají: měl by ses více snažit, měl bys být pečlivější, měla by ses více učit, abys měla lepší známky, aby ses dostala na školu.
 • Šéf často říká: měl by ses více snažit, získat víc zakázek, sehnat nové partnery, udělat vyšší obrat, abys byl ohodnocen.

 

A my se pořád snažíme. A bohužel při tom ztrácíme svou cestu. Žijeme život, jak by se měl žít, podle představ druhých lidí a vytrácí se z toho naše Já, naše sny, naše vize, náš původní záměr, proč jsme se narodili.

 

Víte, jaký máte svůj úkol?
Jste si jisti, že kráčíte po správné životní cestě?
Přináší vám vaše práce naplnění?

 

Jsou vaše odpovědi: ne, nevím, nepřináší?

V tom případě mám pro vás dobrou zprávu.

Pokud:

 • hledáte svoje životní Proč?
 • přemýšlíte nad tím, kam směřovat svůj život,
 • vaše dítě, stojí před rozhodnutím, jakou školu si vybrat po základní škole, po střední škole, …
 • chcete realizovat své talenty, schopnosti, jen nevíte jak,
 • možná ani netušíte, v čem jste skvělí,
 • nejste spokojeni s tím, co děláte, jak to děláte, s kým to děláte,
 • pokud váháte, zda kývnout na nabídku práce, kterou jste právě dostali, ale nejste si jisti, zda je to pro vás to pravé

 

nechte projevit své vyšší Já.
Nevíte JAK na to?

Poradím vám Bachovky. Jsou to výtažky květů divoce rostoucích rostoucích rostlin, keřů, které Vám pomohou napojit na cestu vaši duše.

Objevitel těchto zázraků Dr. Bach byl přesvědčený, že každý člověk má ve svém životě úkol, který se rozhodl splnit. Jestliže k tomu v jeho životě nedochází, odklání se od své cesty, mohou vzniknout psychická nebo dokonce fyzická onemocnění, která mají člověku připomenout, aby se vrátil zpátky na pomyslný start. A pan Bach k tomu poskytl květové esence. Tak úplně jednoduché to sice nebylo. Bach cítil, že může svým pacientům pomoci efektivněji než klasickými léky, ale jeho cesta ke kompletnímu vyléčení duše byla náročná. O tom zase v jiném článku. Důležité je, že se nenechal odradit od svého záměru, že vytrval a nabídl 38 pomocníků na specifická emocionální rozpoložení.

 

A ptáte se, která z 38 květových esencí je speciálně pro tu vaši cestu?

Hledejte číslo 36. 3+6=9 v Tarotu tomuto číslu odpovídá Poustevník.
(“Zrozenci pod vlivem Poustevníka jsou nadáni přirozenou schopností pomoci druhým najít nový směr či cestu, když jim období změn klepe na dveře.”
Velká kniha Crowleyho Tarotu)

V květových esencích má číslo 36 Sveřep větevnatý (Wild Oat).
A budou se dít zázraky.
Tato květová esence pomáhá s jakoukoli nejistotou, pochybnostmi, nedůsledností, nezájmem o své možnosti, nespokojeností s vývojem života.

 

Dělá vám problém učinit důležité životní rozhodnutí?
Neumíte si stanovit své priority?
Jste lhostejní ke svým potřebám?

Sveřep podpoří vaši seberealizaci, důslednost, důvěru ve správné životní rozhodnutí.

Citát:

“Máme-li sto úkolů, které chceme během dne vyřídit a nebudeme to dělat pěkně popořádku, tak jako se sype písek přes úzký krk přesýpacích hodin, přivodíme si tělesné a duševní škody.”
Ted Bengermino

A to už je důvod k zamyšlení, ne?

 

Pro dokreslení vám uvedu jeden příběh z poradny:

V tomto příběhu si starší klient uvědomil, že celý život tvrdě pracoval a neposlouchal své tělo. Sám o sobě říkal, že byl workoholik. V době návštěvy poradny ho trápila duševní nemoc, která ho přivedla k zamyšlení nad svým životem. Když si přečetl text Sveřepu, byl překvapený pravdivostí. Myslel si, že má tuto informaci o sobě uloženou někde hluboko uvnitř, což byla vlastně pravda. Ale svalový test mu to prostřednictvím Sveřepu opět vyplavil na povrch a připomněl mu lhostejnost k potřebám svého vyššího já. Ani práce ho nezachránila před pohnutkami své mysli. Hledal odpovědi všude kolem sebe, pronikal do tajů různých technik.. Až Sveřep mu pomohl pochopit, že musí najít cestu k sobě, spojit se se sebou, nehledat pravdy venku, ale uvnitř sebe.

 

Přidávám ještě nádhernou afirmaci k esenci Sveřepu:
“Spojuji se se svým vyšším Já.”

 

A co vy, realizujete sebe (a své sny) nebo pouze fungujete?

Kája Gřešková
Kája Gřešková
Facilitátorka, firemní odborník na Bachovy esence, autorka online kurz Zázračné Bachovy esence

Proč jsem skrývala svou tvář?

V knize CESTA K MÉ DUŠI najdete odhalení!

Inspirativní kniha s velmi hlubokým osobním příběhem.
Odhaluje životní cestu, naději a hlavně principy,
které mohou pomoci i Vám.
Nic není nemožné.
I Váš příběh má řešení.

Celý život se vyvíjíme, měníme.
Postupně odhalujeme své pravé Já.

Komentáře
 1. Renata napsal:

  Dobrý den, dcera trpí úzkosti..můžu se zeptat jaké Bachovy esence by jste ji doporučila? Užívá sertralin a tvrdí, že se jí zdá, že už nepomáhá. Děkuji

  • Zdravím Vás Renáto, z Bachovek bych doporučila Topol osiku (Aspen), ten pomáhá s neurčitými, nejasnými strachy, obavami, pro které není jasný důvod. Většinou člověk neví a neumí popsat, co ho omezuje, stresuje. Kdybych vybírala směs na míru, určitě bych tam dceři dala i Snědek okoličnatý (Star of Bethlehem) – je skupině SKLESLOST až ZOUFALSTVÍ. Z kurzu už určitě víte, že Bachovky v nejlepším případě vybírám na míru prostřednictvím kineziologického svalového testu. Ten míří na konkrétní individuální potřeby člověka, ta by se možná projevily ještě další esence, které by dceři pomohly rozpustit uvnitř těla to, co ji tam „nabrnkává“.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..