Medicína podle doktora Bacha

Pan doktor Bach (anglický lékař) v průběhu let při léčení svých pacientů zjišťoval, že léčení jeho pacientů neprobíhá tak, jak by si představoval.

Postupně si uvědomoval, že klasická medicína neléčí skutečnou příčinu onemocnění, ale řeší pouze symptomy. Došel k přesvědčení, že nejsou nemoci, jsou jen nemocní lidé, že veškerá fyzická onemocnění jsou způsobena emočním rozpoložením člověka. Tím, jak reagujeme na určité věci, jak se s nimi vyrovnáváme, v jakém emocionálním rozpoložení se nacházíme.

Dokonce nabyl přesvědčení, že každý má v životě určitý úkol, určité poslání, které pokud nenaplňuje nebo schází ze své cesty, z cesty svého pravého já, tak může onemocnět. Opustil tedy klasickou medicínu a začal hledat v přírodě léčení všech emocionálních neduhů. Zjistil, že rosa, která byla zachycena na květech rostlin za přímého slunečního záření, je nasycena léčivými schopnostmi.

Postupně našel v přírodě dvanáct léčitelů duše, které potom dopracoval do systému třiceti osmi květových esencí. Tyto esence pomáhaly léčit duši, a jeho typický citát byl:

„Naše duše ví nejlépe, jaké události, okolnosti a jaké prostředí pomohou ke zdokonalení naší bytosti.“

 

Došel k tomu, že květové esence jsou schopny uvolnit zablokovanou životní energii v těle. Je třeba dbát na to, abychom si dovedli upřímně určit, jak se zrovna cítíme, být upřímní sami k sobě, a dokonce zjistil, že květové esence nebo lépe řečeno výtažky z květů je možné používat nejenom na léčení, ale i jako preventivní prostředek předcházení různým emočním rozpoložením, které se potom mohou rozvinout až do fyzické nemoci.

Takže vypracoval systém třiceti osmi květových esencí, z nichž u třiceti sedmi esencí se jedná o přírodní výtažky divoce rostoucích květů stromů, keřů, bylin. Jedna esence je získávána z pramene s léčivými účinky. Je to esence číslo 27 s názvem Skalní pramenitá voda. Všechny esence působí na emocionální rovině. Dovedou najít negativní rozpoložení, ve kterém se člověk nachází a přetransformovat ho do pozitivního postoje, do pozitivního potenciálu.

Bachovky nemají žádné vedlejší účinky, jsou velice jemné, jsou čisté a dovedou podpořit samo uzdravovací nebo samo léčebný proces. K této kombinaci třiceti osmi květů přidal speciální směs pěti květů, kterou nazval Rescue remedy neboli Krizová esence, která byla vyvinuta pro speciální stresové nebo jinak emočně náročné situace. V dnešní době se tato krizová esence vyrábí nejen ve formě kapiček, ale i ve formě spreje, krému, nebo dokonce i pastilek.

 

Podle pana doktora Bacha květové esence účinkují v těle takto:

„Zvyšují vibrace. Zaplavují naši povahu ctností. Smývají z nás chybu, která škodí. Přináší mír. Ulevují trápením, otevírají kanály pro přijetí našeho duchovního já. Jako krásná hudba, která inspiruje, zvyšují naše povahy a přenesou nás blíže k duši. Léčí zaplavováním těla nádhernými vibracemi naší vyšší přirozeností.“ A nejúžasnější, pro mě naprosto nejvýstižnější popis účinku Bachových květů je, že „v jejich přítomnosti se nemoc rozpouští jako sníh na sluníčku“.

 

Jak si vybrat Bachovu esenci, která sedne právě vám, a naučit se využívat jejich potenciál se můžete dozvědět třeba v ONLINE kurzu Zázračné Bachovy esence, který jsem pro vás připravila.

5 (100%) 3 vote[s]

Kája Gřešková

Facilitátorka at EDUWAY s.r.o.
Facilitátorka, firemní odborník na Bachovy esence, autorka online kurz Zázračné Bachovy esence
Kája Gřešková

Latest posts by Kája Gřešková (see all)

Kája Gřešková
Facilitátorka, firemní odborník na Bachovy esence, autorka online kurz Zázračné Bachovy esence

Stačí váš e-mail a e-book "Zázračná lahvička"
na vás bude čekat ve vaší e-mailové schránce.

e-book "Zázračná lahvička" ZDARMA

Chci e-book ZDARMA!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..