záznam webináře  - Jak si zjednodušit život pomocí Bachovek - v AKCI ZDE

JAK PŘEKONAT ZKLAMÁNÍ

Každý z nás zažil v životě zklamání. Většinou se tento pocit pojí se vztahy s lidmi. Tak to bylo i v mém případě. A protože jsem se několik let zbytečně trápila, přináším vám v tomto článku pohled na to, jak můžete zklamání překonat.

Můžete se inspirovat moudrostí domorodého kmene úryvkem rozhovoru z knihy Marlo Morganové Poselství z Věčnosti. Pro ně je zcela jednoduché a hlavně přirozené zbavit se složitostí, vyrovnat se s nepříjemnostmi a mít zdravý vztah k sobě.

„Čas je kruh a naše vztahy jsou také kruhy. Jako domorodé děti jsme se velice brzy naučily každý kruh, každý vztah uzavřít. Když dojde k rozepři, nejdeme spát, dokud se nevyřeší. Nešli bychom spát s tím, že bychom doufali, že se najde řešení zítra nebo někdy v budoucnosti. To by znamenalo, že kruh zůstal otevřený, s oběma konci nespojenými.“

„Ale co když někoho požádáš, aby něco udělal?“ zeptala se Beatrice. „Požádáš ho třikrát nebo čtyřikrát a on to neudělá? Určitě budeš takovým člověkem zklamaný. Nebude snadné říct: to nevadí a kruh klidně uzavřít.

V tom případě se nutně pojí pocit zklamání s tou osobou. O deset let poději jen myšlenka nebo zmínka o tom člověku ti přivolá zpět pocit zklamání a způsobí ti tělesné nepříjemnosti. Musíš připustit, že to není příliš moudré.“

„Co mám tedy v takovém případě dělat?“ zeptala se Beatrice. „Co bys udělal ty?“

„Já osobně bych mu řekl: Víš, cítil jsem zklamání, když jsi nevyhověl mé prosbě, abys pro mě něco učinil. Žádal jsem tě několikrát a byl jsem stále zklamanější.
Zasmál bych se a řekl bych: Jsem zřejmě hlupák. Měl jsem si hned uvědomit, že to neuděláš. Nebylo to něco, co bys chtěl udělat. Určitě sis myslel, jak je hloupé, že tě žádám podruhé. Měl jsi pravdu. Bylo to hloupé. Omlouvám se, že mi to trvalo tak dlouho, než jsem to pochopil.

Skončili bychom rozhovor smíchem a oba bychom byli o něco moudřejší. Tak by se kruh uzavřel.

„Ale co kdyby šlo o něco opravdu důležitého?
Například, kdyby nějaký příbuzný dělal nebo říkal věci, které by tě urážely? Něco, co by tě opravdu rozčílilo. Ten člověk by se choval způsobem, který jak říkáš, ti páchne. Jak bys to v tomhle případě udělal s kruhem?“

„Tomu příbuznému bych rázně řekl: Mám tě rád, ale nemám rád to, co děláš. Uvědomuji si, že to není omylem. Vím, že pro tebe je správné se takhle chovat, protože sis sám vybral způsob, jak budeš vyjadřovat svou osobnost. Snažil jsem se, avšak nemůžu to, co děláš a říkáš, považovat za správné, a tak musím skončit náš vztah. Už do něj nemůžu vkládat další energii. Mám tě rád, ale to, co děláš, se mi nelíbí. Měj se dobře a sbohem!

„Hmmm,“ řekla Beatrice. „Ty říkáš, že když uzavřu kruh na spirituální úrovni, tím to pro mně končí? Pokud s tím souhlasí druhá osoba, kruh je pro ni také uzavřený. Pokud s tím nesouhlasí, nevadí to, protože každý kruh s otevřenými konci je jeho kruh, jeho spirituální problém. To on ho nechává otevřený.“

Zní to velice jednoduše, v podstatě je velice jednoduché překonat zklamání. Ale málokdo to ve svém životě umí jako domorodci. Vytváříme si domněnky, máme očekávání a potom prožíváme zklamání.

Mně samotné se několik let nedařilo vyrovnat se s pocity zklamání, že mě odmítl můj biologický otec. Naštěstí jsem ve svém životě narazila na metodu One BrainBachovy esence.

Mému příběhu s biologickým otcem, zpracování zklamání jsem věnovala jedno celé živé vysílání v rámci Klubu Zázračné Bachovky aneb Život bez stresu.

Chcete si poslechnout záznam z tohoto vysílání? Vstupte do Klubu a získejte přístup ke všem doposud odvysílaným tématům.

Témata, která jsme v rámci Klubu už vysílali a po dobu členství máte libovolně k dispozici, najdete TADY.


Kája Gřešková
Latest posts by Kája Gřešková (see all)
Kája Gřešková
Facilitátorka, firemní odborník na Bachovy esence, autorka online kurz Zázračné Bachovy esence

WEBINÁŘE PRO VÁŠ RŮST

Ve webinářích odhaluji praktické postupy jak se zbavit stresu, jak se zbavit nefunkčních programů pomocí jednoduchých technik a cvičení.

Sdílím více jak 25 leté praktické zkušenosti z mé poradny.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..