záznam webináře  - Jak si zjednodušit život pomocí Bachovek - v AKCI ZDE

Strach z neznámého důvodu

Jak řešit „neznámý“ strach pomocí Bachových esencí

V tomto článku se zastavíme u Bachovy esence číslo 2 s názvem Topol osika nebo anglicky také Aspen. Topol osika je součásti skupiny Strach. Čísla jednotlivým esencím přiřadil přímo pan doktor Bach. Absolventi našeho kurzu a možná i další lidé znalí Bachových esencí vědí, že esence jsou rozděleny do emocionálních skupinek. A právě ve skupince Strachu je esence s číslem 2, kterým je právě Topol osika.

S čím vám může Topol osika pomoct?

Výtažek tohoto květu vám může pomoct se strachy, které neumíte pojmenovat. Jsou to takové ty nejasné strachy, které nemají žádný důvod. Vytvářejí v těle nepříjemné lehké chvění na solaru. Můžete to takto poznat u lidí, kteří se najednou začnou v různých situacích potit a náhle znervózní. Když se jich však zeptáte, co se stalo, co se děje, nejsou schopni zareagovat, nejsou schopni svůj stav vysvětlit. Může se to projevovat třeba úzkostmi. Tito lidé nedovedou svůj strach zastavit, neumí se v něm zorientovat.

Strach u dětí

Topol osika se hodně často využívá u malinkých dětí, které mají třeba strach z čerta, trápí je různé noční můry, mají strach ze své fantazie. Vytvářejí si představy, co by se mohlo stát, když je třeba nějaké zvíře nebo obluda pod postelí a v noci na ně vyskočí. Viděly například nějakou pohádku nebo film fantasy, kde díky kouzlu docházelo k proměnám obličeje, kdy se z krásné princezny stala zrůdná čarodějnice. Pokud si dítě spojí tuto nepříjemnou představu a zasadí si ji do svého života, tak může opravdu dobře pomoci právě výtažek topolu.

Bachová esence - Topol osika - skupina strach - Kája Gřešková
Topol Osika – myšlenková mapa

Pomůže v situacích, kdy vaše dítě nebo vás trápí noční můry, různé třesy, dokonce i fyzického charakteru. Ale může to být třeba i strach z duchů, což může být také záležitost dospělých lidí. Duchové, taková ta duchovní témata a věci, kterým člověk neumí porozumět, neumí si to vysvětlit a způsobuje mu to nepříjemné pocity. Naskakuje mu husí kůže a neumí se zklidnit. Tak toto jsou všechno situace, ve kterých vás může výtažek topolu zklidnit.

Strach klepe na dveře

Možná znáte pořekadlo chvěje se jako osika. Když si představíte drobné kvítky topolu, jak se ve větru jemně chvěje, tak toto je přesně ten stav, ten negativní stav, který vyžaduje zásah květového výtažku topolu.

A pokud se ptáte, jak to tato esence udělá, tak jsem pro to vybrala pro mě krásné a výstižné přísloví, které zní:

Strach klepal na dveře,
důvěra otevřela,
a nikdo tam nebyl.

Takto tedy působí květový výtažek topolu číslo 2, v systému Bachových květových esencí.

Jak se užívá esence Topol osika?

Není to nic složitého. Stačí vzít lahvičku s esencí Topol osika, nakapat v ten daný okamžik dvě kapičky přímo do pusy, případně nakapat třeba do skleničky s vodou, a v průběhu hodinky, dvou neustále popíjet. Pokud je ten stav aktuálně dlouhodobý, tak je třeba samozřejmě připravit směs.

Tuto esenci můžete samozřejmě kombinovat i s dalšími esencemi, pokud se ve vašem životě zrovna děje něco, co už přerůstá z té úzkosti do paniky. Tam už pak můžete zařadit i další esence. Zrovna esence topolu se může kombinovat i s dalšími esencemi, které pomáhají řešit strachy.

Pokud byste potřebovali jakoukoliv navigaci, pomoc, radu, jsem vám k dispozici například ve FB skupině ZDE nebo si dohodněte konzultaci ZDE.

Přeji vám, aby strachy byly to, co vás ovlivňuje co nejméně, obzvlášť v dnešní době.

Kája Gřešková
Latest posts by Kája Gřešková (see all)
Kája Gřešková
Facilitátorka, firemní odborník na Bachovy esence, autorka online kurz Zázračné Bachovy esence

WEBINÁŘE PRO VÁŠ RŮST

Ve webinářích odhaluji praktické postupy jak se zbavit stresu, jak se zbavit nefunkčních programů pomocí jednoduchých technik a cvičení.

Sdílím více jak 25 leté praktické zkušenosti z mé poradny.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..